Piękna Warszawa

O Warszawie ironicznie, satyrycznie, czasem poważnie i statystycznie.

Czy wiecie gdzie w Warszawie można kupić najsmaczniejsze pączki?

Źródło zdjęcia: instagram.com/paulinadudczak

Tłusty czwartek już tuż-tuż, a więc czas na wielkie pączko-branie. Pozostaje tylko zapytać: gdzie w Warszawie dostaniemy najlepsze pączki? Odpowiedź nie jest oczywista.

Najpierw jednak kilka słów o Tłustym czwartku. Dawniej było to „święto” pogańskie, związane z końcem zimy i nadejściem wiosny. Pogańskie obrzędy mają jednak to do siebie, że wiele z nich łatwo wciągnąć w naszą rodzimą chrześcijańską tradycję z Bliskiego Wschodu. No dobrze, akurat ten dzień świętem religijnym nie jest, ale i tak idealnie się przyjął w naszej kulturze, a szczególnie w jej kulinarnej sferze. Oczywiście nie od początku ludzie obżerali się pączkami na słodko. Musicie wiedzieć, że kiedyś cukier tanią rzeczą nie był, a i mieszkańcom dawnej Polski bardziej smakowały pączki nadziewane słoniną. Dopiero od XVI w. prym wśród tłustoczwartkowych pączków, zaczęły wieść te podawane na słodko. Tyle tytułem historycznego tła jutrzejszego dnia.

To żadna sugestia, ani reklama, ale my lubimy pączki ze Starej Pączkarni.
Źrodło zdjęcia: instagram.com/starapaczkarnia

Powróćmy, zatem do tytułowego pytania: gdzie w Warszawie można kupić najsmaczniejsze pączki? Jeśli oczekujecie odpowiedzi, to się niestety zawiedziecie. Każdy ma indywidualny gust, każdy sam ocenia stosunek jakości do ceny i każdy sam powinien zdecydować, gdzie kupi pączki. A dla prawdziwych fanów tego przysmaku pozostaje jeszcze opcja jego samodzielnego usmażenia. Jeżeli zatem chcecie podzielić się informacją, gdzie Wy jutro zaopatrzycie się w te owalne słodycze, to zajrzyjcie na profil Pięknej Warszawy i zostawcie odpowiedni komentarz.

Źródło zdjęcia: instagram.com/cook_and_life

Na koniec mała uwaga. Postarajcie się tylko nie robić z siebie idiotów i nie stać godzinę w kolejce, po ciastko, które co prawda smaczne, ale raczej wpłynie na skrócenie Waszego życia, niż jego wydłużenie.

Zobacz także:

  1. Primark w Warszawie! Znamy datę otwarcia
  2. Najpopularniejsze warszawskie muzeum? Wśród fanów Instagrama z pewnością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *