Piękna Warszawa

O Warszawie ironicznie, satyrycznie, czasem poważnie i statystycznie.

Primark w Warszawie! Znamy datę otwarcia

To jeszcze nie Polska, ale już niedługo i my dołączymy do zacnego grona państw, w których zakupy można robić w Primarku (źródło zdjęcia: instagram.com/primark.vm)

Primark to, jak sami siebie opisują, jedna z największych irlandzkich marek modowych. Ma ponad 50 letnią tradycję, jednak do tej pory nie była obecna na polskim rynku.

Nie przeszkadzało to jednak w robieniu zakupów w tym sklepie, wystarczyło tylko udać się do któregoś z państw Europy Zachodniej (istnieje on m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii, Austrii). Niestety biletów na samoloty nie rozdają w każdym Lidlu lub Biedronce na lewo i prawo, więc nie każdemu było łatwo w piątkowe popołudnie polecieć do innego systemu walutowego i obkupić się w dobra tekstylne wszelkiej maści. Jednak dzięki Polakom, którzy trwale wybrali emigrację, sklep ten zyskał popularność także i nad Wisłą. A fani ubraniowych youtuberek i instagramerek, słyszeli o nim pewnie na długo przed tym, jak w ogóle te serwisy powstały (co prawda to niemożliwe, ale przyjmijmy, że tak było).

Czy tak będzie wyglądał sklep w Galerii Młociny? (źródło zdjęcia: instagram.com/primark.vm)

Radosną wieścią dla rzeszy pragnących dość tanich, a przy tym nierozpadających się po pierwszym praniu ubrań, była zatem informacja o otwarciu pierwszego w Polsce sklepu Primark. Będzie on zlokalizowany w Galerii Młociny, czyli blisko stacji metra, a więc z najdalszych zakątków Warszawy dojazd nie powinien zająć więcej niż godzinę albo trzy. Ceny jeszcze nie są znane, ale za to jeśli chcecie robić tam karierę to mamy dobrą wiadomość – wciąż rekrutują na kilka stanowisk.

Zapytacie o asortyment. Cóż, wszystko okaże się w dniu otwarcia, chociaż pewne przecieki mówią o motywach z Gwiezdnych Wojen (lub z angielska Star Wars). Na pewno wybór produktów będzie jednak dużo większy, tak więc każdy klient znajdzie coś dla siebie. A ci co nie znajdą, mogą udać się do innych sklepów lub zostać w domu.

Oczywiście u nas ceny będą w złotych, a nie w euro, bo póki co, polską walutę jeszcze mamy (źródło zdjęcia: instagram.com/primark.vm)
Podobno w dniu otwarcia mają pojawić się ubrania z motywami z Gwiezdnych Wojen z bijącym niedawno rekordy popularności Baby Yodą (źródło zdjęcia: instagram.com/primark.man)

Kiedy zatem będzie można oddać się wirowi szaleństwa zakupowego i niepowstrzymanego konsumpcjonizmu tekstylnego? Otóż odpowiedź nie będzie niestety konkretna, bowiem sama sieć jej nie zna albo zna i bardzo dobrze ukrywa. Pewne jest jednak to, że Primark dla Polaków w Polsce (i dla innych nacji w Polsce także), otworzy się na wiosnę 2020 roku, czyli w przeciągu kilku miesięcy. Czy taka wiadomość Was cieszy? Czy już rzuciliście wszystko i poszliście koczować z namiotem pod galerią handlową?

Zobacz także:

  1. Ilu Warszawiaków pójdzie dziś do kościoła? Wyniki zaskakują?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *